Kronika Rozdroża: paździenik 2020 (akt. 26.10)

Publikowanych jest wiele wartych przybliżenia czytelnikom „Ziemi Na Rozdrożu” materiałów, jednak ze względu na ograniczenia czasowe, nie jesteśmy w stanie opracować/przetłumaczyć ich wszystkich. Przygotowujemy więc zestawienia artykułów, co miesiąc kolejne.

Jak rozmawiać nie słuchając - konferencja Wód Polskich

Glitter is an environmental abomination. It's time to stop using it

Cat and mouse on the high seas: on the trail of China's vast squid fleet

Why the death of a small, punk-like fish rocked the marine world

Wind, Solar Are Cheapest Power Source In Most Places

Australian outback cattle station to house world's largest solar farm, powering Singapore

Japan to reduce greenhouse-gas emissions to net zero by 2050

Welcome to the Final Battle for the Climate

Alarm as Arctic sea ice not yet freezing at latest date on record

Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta

Zwały węgla w Polsce sięgają już 20 mln ton. Co dalej?

Neutralność klimatyczna. Decyzje w najbliższej dekadzie odegrają kluczową rolę

Nadchodzi unijna fala renowacji budynków. Polska na tym skorzysta

How One of the Most Stable Nations in West Africa Descended Into Mayhem

The Problem of Free Speech in an Age of Disinformation

What does the global shift in diets mean for climate change?

How Many Plants Have We Wiped Out? Here Are 5 Extinction Stories

Restoring 30% of the world's ecosystems in priority areas could stave off extinctions and absorb CO2

Kanibalizm, klatki, kastracja bez znieczulenia. Taka jest cena polskiej wieprzowiny

Włocławek. Błąd, który kosztował życie miliony ryb

Obywatelski Konwent Klimatyczny we Francji: inspiracja dla Polaków?

Environmentalists and Dam Operators, at War for Years, Start Making Peace

What would the world do without GPS?

Greta Thunberg: ‘Only people like me dare ask tough questions on climate’

'Total destruction': why fires are tearing across South America

What’s Green, Soggy and Fights Climate Change?

Drony-kamikadze polują na żołnierzy

Naukowcy: konieczne zaprzestanie szkodliwych prac leśnych w najcenniejszych lasach Bieszczad

Dr Rąkowski: Wisła jest europejskim ewenementem. Niektóre scenariusze mnie przerażają

We need to rethink social media before it's too late. We've accepted a Faustian bargain

What China's plan for net-zero emissions by 2060 means for the climate

The EU is cheating with numbers — and stealing our future

Amazon near tipping point of switching from rainforest to savannah

The Warming Climates of the Arctic and the Tropics Squeeze the Mid-latitudes, Where Most People Live

Vicious Circle of Climate Change Building on Thickening Layers of Warm Ocean Water

Likwidacja PGG to mało. Zamykane będą kolejne kopalnie

W Tauronie burza po układzie rządu i górniczych związków

Ładowanie elektryka w 15 sekund. Nadchodzi “super bateria”

Jak przeciętny Kowalski może zatrzymać katastrofę klimatyczną? 5 najgorszych pytań mediów o klimat

Specustawa suszowa, czyli jak pod płaszczykiem walki z suszą dogodzić inwestorom

Dlaczego chiński zielony smok zmieni świat

Ecological threat register 2020: Understanding ecological threats, resilience and peace

A Novel Approach to Carrying Capacity

Monbiot: Politicians pledges on the environment are worthless. Worse is how cynical they are

We need to rethink social media before it's too late. We've accepted a Faustian bargain

World's richest 1% cause double CO2 emissions of poorest 50%

Poprzednia kronika: wrzesień 2020

Jeśli znajdziecie coś wartego polecenia – linkujcie w komentarzach. Jeśli chcecie coś przetłumaczyć lub macie inne sugestie, piszcie na redakcja@ziemianarozdrozu.pl.

Komentarze

08.10.2020 18:05 PL

Energia jądrowa zapewnia zrównoważoną przyszłość
Agneta Rising i John Lindberg przedstawiają przegląd najnowszych raportów Światowego Stowarzyszenia Jądrowego (WNA) na temat energii jądrowej.

https://www.cire.pl/item,205239,13.html?utm_source=newsletter&utm_campaign=newsletter&utm_medium=link&apu=13179

16.10.2020 17:30 PL

Wiatrakina ... przemiał

https://www.cire.pl/pokaz-pdf-%252Fpliki%252F2%252F2020%252Fgig____turbiny_wiatrowe.pdf

Stowarzyszenie TRMEW walczy o ratunek dla małych elektrowni wodnych
Od 2018 właściciele małych elektrowni wodnych (MEW) korzystają z bardzo dobrze ocenianego systemu stałych cen i gwarantowanych dopłat do ceny rynkowej - FIT i FIP. Niestety dla ponad połowy istniejących w Polsce małych elektrowni wodnych, czyli dla 400 instalacji o łącznej mocy ponad 127 MW, z końcem września br. skończył się przewidziany na 15 lat okres wsparcia dedykowanego odnawialnym źródłom energii.

https://www.cire.pl/item,205583,8,0,0,1,0,0,stowarzyszenie-trmew-walczy-o-ratunek-dla-malych-elektrowni-wodnych.html#komentarz

Rosja ma globalne ambicje w energetyce jądrowej

https://www.cire.pl/item,205508,1.html?utm_source=newsletter&utm_campaign=newsletter&utm_medium=link&apu=13179

Sieci elektryczne bez przewodów?

https://www.cire.pl/pokaz-pdf-%252Fpliki%252F2%252F2020%252Fgig____bezprzewodowy_przesyl_energii_elektrycznej_1.pdf

19.10.2020 11:35 Carlinfan

"America’s Largest Solar-Panel Maker Leads the World in Panel Recycling–Recovering 95% of Materials" - https://www.goodnewsnetwork.org/first-solar-solar-panel-recycling-program/

19.10.2020 14:45 WJ

Mały dowód mojej obecności wśród Was.

Pomyślałam dziś o haśle dla lokalnych ( tak wiem iluzorycznych) aktywnościach na rzecz środowiska.

" Przyszłość obliguje , działajmy ekoczule" i.

Może być ? ;) :)

Tyle- w temacie dobrych wiesci ;)

19.10.2020 16:37 Coyote

A ubezpieczyciel podniesie składki wszystkim żeby odbić sobie straty . Powinien być zakaz wjazdu samochodów elektrycznych na podziemne parkingi , tak jak tych z LPG . https://zdrogi.pl/pozar-191020-pd-wybuch-pojazdu-elektrycznego-doprowadzil-do-ogromnego-poaru-sponeo-prawie-50-samochodow?fbclid=IwAR3uZSp0j8sAo-EHyPvfD5p-O_BYeYEMnNJ7v6ey-ZstRM2EGhqMth1V6hQ

19.10.2020 22:36 plate terre

https://www.youtube.com/watch?v=mVmC7yKXpLY
p
ole
tor
sy
jne
????'♻

20.10.2020 7:25 Devak

To może jeszcze i to ;) :

20.10.2020 7:26 Devak

https://www.youtube.com/watch?v=qn5IBuuQSfI
Powyżej zapomniałem wkleić linka

20.10.2020 13:20 IRTUJĄCY HISTORYK

Skończą im się zasoby i system padnie przez za małe eroei czy wprowadzą na jakiś czas te swoje porządki ?
Totalitaryzmy mają to do siebie że zarzynają gospodarkę poświęcając ogromny odsetek dostępnych sił i środków na propagandę, państwowy terror i represje przez co same kręcą na siebie stryczek.
Totalitaryzm może upaść na 2 sposoby.
A la’ 3 Rzesza . Pokonany w drodze zbrojnej. Z dyktatorem wariatem jakim był Adi który palnął sobie w swój durny zryty narkotykami łeb 30 kwietnia 1945.
A la ‘ Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Postępująca degeneracja i nieudolność gospodarcza oraz nasilające się zimne i gorące protesty, akcje zbrojne i agitacje w krajach satelickich oraz w Rosji .
Wchłonięcie polski było dla nich jniczym zjedzenie ostrej żyletki która przyprawiała regularnie wspomniany twór o najrozmaitsze konwulsje i nieprzyjemności wychodząc bokiem.
A to w czerwcu 1976 w Radomiu zadyma , to w czerwcu 1956 w Poznaniu akcja , W marcu 1968 rozróby i niepokoje. A to żołnierze radzieccy płakali jak kazano im wyjeżdzać,
Albo taka szajka szkoda tylko że chłopcy w niej narwani i lekkomyślni bo mogli towarzysza Jaruzelskiego nawet posłać do piachu gdyby ruszyli głowami i zjednali sobie więcej ludzi wyzwolonych z aresztu na białołęce. Szkoda że skończyło się na jednym milicjancie.
https://kin-rchristusrex.blogspot.com/2019/01/jakub-kuza-czy-ostatnia-akcje-zbrojna.html
Bo mimo wszystko polska wyjątkowo łagodnie zniosła XX wieczny komunizm nie to co u towarzysza Mao Tsetunga. PRL to był jeden z najlepszych do życia krajów w cały związku radzieckim bo bieda u nas to w porównaniu do innych części ZSRR się nie umywa.

20.10.2020 13:57 Carlinfan

Szczerze to uważam, że należy zrzucić brzemię przeszłości i przestać wznosić toasty do przeszłych zwycięstw i porażek. Zobaczcie jak Niemcy sobie radzą przy milczącej zgodzie Izraela ;)

20.10.2020 14:40 WJ

@DEVAK

Orginalny przekaz ma wartość :)))

Martwi, że możlwe ,iz Ktoś odczyta to dosłownie, przecież aktualnie wszystko się może zadziać.....;)

@POLE TORSYJNE
Ech....

20.10.2020 16:09 Devak

@WJ Też mnie to martwi. Ludzkość zamiast się rozwija jednak się uwstecznia( przede wszystkim intelektualnie, chociaż niestety nie tylko)...

23.10.2020 18:54 PL

Globalne emisje dwutlenku węgla rekordowo spadły w I półroczu 2020 r. z powodu spowolnienia gospodarczego wywołanego koronawirusem
Naukowcy z Chin, Francji, Japonii i Stanów Zjednoczonych podają, że globalne emisje dwutlenku węgla spadły o rekordowe 8,8 procent w pierwszych sześciu miesiącach tego roku. Jest to spowodowane spowolnieniem gospodarczym wywołanym pandemią koronawirusa - czytamy w BiznesAlert.pl.

Badania opublikowane w czasopiśmie Nature Communications wykazały, że emisje spadły o 1551 milionów ton, czyli 8,8 procent w pierwszej połowie roku, w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Jest to absolutny rekord. Spadek był również większy niż roczny spadek podczas drugiej wojny światowej, chociaż średnie emisje są teraz znacznie większe niż w tamtym czasie.

Naukowcy wykorzystali dane oparte na aktywności w czasie rzeczywistym i przeanalizowali dzienne, tygodniowe i sezonowe trendy emisji CO2 przed i po pandemii oraz spowolnienie gospodarcze, które wywołała. Tej wiosny rządy na całym świecie wprowadziły obostrzenia, aby powstrzymać pandemię koronawirusa, która ograniczyła zużycie energii do produkcji przemysłowej i transportu. Spowodowało to zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.
Badanie wykazało, że spadek dziennych emisji CO2 był najbardziej wyraźny w kwietniu, kiedy obowiązywały najsurowsze ograniczenia. Emisje zaczęły rosnąć pod koniec kwietnia i maja, kiedy wznowiono działalność gospodarczą w Chinach i niektórych częściach Europy, ale nadal spadały emisje związane z transportem - czytamy w BiznesAlert.pl.

Turcja podnosi rezerwy czarnomorskich złóż gazu do 405 mld m sześc.
Prezydent Tayyip Erdogan powiedział, że po odkryciu dodatkowych 85 mld m sześc. Turcja podniosła szacunkowe rezerwy w złożu gazowym u wybrzeży Morza Czarnego do 405 mld m sześc.

W sierpniu Erdogan ogłosił, że złoże to zawiera 320 mld m sześc. gazu, co czyni go największym odkryciem gazu ziemnego w Turcji.

24.10.2020 9:21 pole torsyjne

https://globalna.info/2020/10/23/koronaterror-pod-przykrywka-afery-aborcyjnej-przepchnieto-ustawe-o-obowiazkowych-szczepieniach/
w żadnym wypadku nie można tego czegoś nazwać ustawą, to raczej wygląda na coś niechcący wyciągnięte z dupy prezesa podczas zabawy w salonowca, tak na mój nos. widać dystans społeczny dla "establishmentu" liczony jest inną metodą. (blackmail)

https://www.youtube.com/watch?v=FNeIMnWeqZA
kolejna piosenka z powodu że to portal niemuzyczny

24.10.2020 13:02 Coyote

@POLE TORSYJNE I o honorowaniu uprawnień zagranicznych lekarzy oraz pielęgniarek . Recepta na niedobory kadrowe w służbie zdrowia , Stiopa który kupił dyplom lekarski na bazarze w Mariupolu za 1000 $ i Tatiana która za pielęgniarski dała 350 $ . Że nie wspomnę o Filipińczykach . W pewnym znanym mi zakładzie z prawie dwudziestu "dyplomowanych spawaczy" tylko jeden miał a tym jakieś pojęcie . Reszta uprawnienia najwyraźniej po prostu kupiła . Z pracownikami służby zdrowia z tego kraju zapewne nie będzie lepiej .

24.10.2020 16:12 Baśka

@Coyote@ Pole Torsyjne
Nie wiem jak wy ale ja się nie dam zaszczepić. Nigdy w życiu. Cyjanek to chyba jednak nie najlepszy pomysł z tej perspektywy może dopadną mojego trupa ale żadnych strat im nie zadam. Lepszy jakiś domowej roboty granat w manierce żeby przynajmniej kilku skurwysynów dookoła zabić i dotkliwe zranić.
Stalową manierkę rozciąć na 2 połowy. Połówki manierki ponacinane tak by kawałki rozrywały na strzępy mi wyszło 3500 odłamków po 0,25 grama. Wnętrze posmarowane mieszanką z fosforem by odłamki nie tylko rozszarpywały ciało ale też podpalały i truły. Jako materiału wybuchowego użyłam 530 gram dynamitu z zestawu małego chemika (domowej roboty nitrogliceryna) . Zapalnik natychmiastowy bez opóźnienia , przekręcony kluczyk zwalnia sprężynę zakończoną iglicą która uderza w piorunian rtęci , dynamit rozwala zbiornik na drobny mak który zrobi ze mnie ociekające krwią płonące strzępy mięsa i kości razem z tymi którzy mnie dopadli. Te 2 połowy później złączyć ,zakamuflować i wygląda jak zwykła manierka turystyczna ważąca 1,8 kilograma. Przynajmniej ci którzy mnie dopadną będą martwi albo ranni. RGZ-89 ma 106 gram materiały wybuchowego i 700 odłamków. Wielokrotnie większa ilość materiałów wybuchowych i więcej odłamków z dodatkiem fosforu muszą mieć znaczące przełożenie na liczbę zabitych i rannych . Przynajmniej promień 15 metrów od eksplozji to na 90% śmierć, zwłaszcza że jest to granat umieszczony na wysokości 1,1 metra więc padnięcie na ziemię nie ochroni prawie wcale. Nie testowałam wybuchu samego granatu ale zapalnik+50 gram dynamitu strzela z mocnym hukiem. Więc na pewno działa.

Najważniejsze to bronić się rękami i nogami przed tym skurwysyństwem bo jak przymusowe to na pewno nic dobrego. Bo to naprawdę przestają być żarty i potencjalnie puste pogróżki. Oni chyba chcą jakoś desperacko sterroryzować i zgnębić ludzi by podtrzymać system bo jest na granicy upadku. To by miało sens bo rzeczywiście system chyli się ku upadkowi a dla takich krezusów psychopatów to być albo nie być więc muszą wymusić na ludziach uległość albo wręcz część zabić by podtrzymać obecny porządek rzeczy w ryzach. Ile swoich planów zdołają wcielić w życie zanim ludzie urzadzą im krwawą jatkę ? https://www.cda.pl/video/5351538b6
Ciekawy film analogia dotycząca takiego systemu wdrożonego. Psychopaci u władzy mordują plebs wedle uznania by utrzymać swój porządek rzeczy w tym ‘’więzieniu jna torach’’.

24.10.2020 17:15 Coyote

@Baśka , mam nadzieje że jedynie bajerujesz . Bo domowej roboty nitrogliceryna jest cholernie niestabilna . Potrafi wybuchać bez żadnego widocznego powodu . Przez złe odkwaszenie gotowego produktu . A do tego fosfor ? Może jeszcze biały ? Pomysł na miarę plastryfikacji TATP co wielu radykałów przeniosło do Allaha przed planowanym przez nich zamachem .

24.10.2020 18:14 Baśka

@ Coyote
Nie uważasz że trzeba się bronić czym się da skoro zamierzają gwałtem zmusić do przyjęcia tej szczepionki? Cyjanek dobry bo nie wezmą mnie żywcem ale granat lepszy bo przy okazji może zabić i okaleczyć pachołków reżimu. Przynajmniej będą musieli liczyć zabitych i rannych.

Włos mi z głowy nie spadł i żyję zdrowa jak rydz co oznacza że niczego nie spieprzyłam i zalecenia z podręczników prawidłowo wprowadziłam w życie. Nitrogliceryna w ziemię okrzemkową poprawnie nasączona jak Alfred Nobel przykazał. Obchodziłam się z nią jak z jajkiem bo to mściwa substancja dla osób które nie okazują jej z szacunku i wyjątkowej delikatności. Spuszczałam ciężarki na kostkę 50 gram z 12 metrów odległości za osłoną przy użyciu sznurka i nie wybuchło. Dopiero jak przekręciłam kluczyk ciągnąc sznurkiem to wybuchło. To w końcu dynamit a nie zwykła nitrogliceryna więc żeby się uruchomił potrzeba zapalnika.
A fosfor to ze sklepu z odczynnikami chemicznymi biały i czerwony 1:1 w oleju palmowym rozpuszczony by była z tego konsystencja margaryny delma którą posmarowałam skorupę manierki ponacinaną na odłamki i odseparowałam od dynamitu warstwą plastiku. Ładunek odłamkowo zapalający by robił jak najwięcej zniszczeń. Biały fosfor jest silnie trujący więc na pewno rany po nim będą albo śmiertelne albo bardzo ciężkie.

24.10.2020 19:34 Carlinfan

@BAŚKA Daj info jak się w schronie będziesz zamykać, żebyśmy się nie martwili brakiem Twoich komentarzy.

24.10.2020 20:42 Baśka

@ Carlifan
Faktycznie to forumowanie się mija z treścią. W zasadzie to że mamy prze**** po całości w ciągu najbliższych lat jeśli chodzi o zmiany klimatu i ich następstwa.
Do takiego wniosku dochodzę że albo wieszczenie nadchodzących kataklizmów środowiska naturalnego albo gdybanie co by było gdyby ludzie zachowywali się inaczej lub komentowanie głupoty UE czy innej instytucji
Co więcej jest tu do komentowania i opisywania ?
I tak większość z tych gdybań nie zostanie pewnie ucieleśniona?
Nie będziemy się chyba łudzić że zmiany klimatu na gorsze można odkręcić ludzkimi działaniami ? Taki marazm bezsens bo co to teraz da ?
Teraz to już tylko walka z następstwami tego co jest faktem dokonanym.
Może powinnam dać sobie siana bo te moje opisy takie trochę wyrwane.

24.10.2020 21:31 SERB

Przeczytałem jako bierny gość paredziesiąt artykułów z komentarzami i się czuję nijako.
Jakbym zjadł ogromny obiad tak że żołądek pęka w szwach ,zasnął na godzinę i ktoś stawił na stół 5 litrowy słój musztardy i mówił -Zjedz!
Jedna przeogromna musztarda po obiedzie ta witryna internetowa. Wielu ludzi jak widzi że coś przerasta ich siły to machają ręką i po prostu ignorują co ma się stać. Po co produkować się skoro już umarło w butach i pozamiatane ? Przez ludzką głupotę ale jednak.
100 000 ludzi odwiedza a komentuje 3-12. To tylko pokazuje że lwiej części ludzi to wisi i powiewa co się stanie. Nastały ciężkie i ponure dni pełne niepewności i czekania na coś złego.

24.10.2020 22:22 Carlinfan

@SERB
Jezeli sądzisz, że tą stronę regularnie czyta 100tyś. unikalnych ludków, to się grubo mylisz.
Jeżeli jest nas 1000 to jest dobrze, choć mocno w to wątpię. Szerokie masy olewają te jak i inne tematy zbyt mocno zagłębiające się w szeroko pojętą naukę.

25.10.2020 0:57 Coyote

@Baśka jakbyś miała taką wiedzę to byś wiedziała o lepszym i prostszym sposobie na stabilizacje nitrogliceryny . Wykluczającym jej "pocenie się" jak w dynamicie który był dość złośliwy w użyciu , szybko wyparty przez inne mieszaniny na bazie nitrogliceryny . Została tylko zwyczajowa nazwa . Już nie mówiąc o niewiele słabszych a bardzo stabilnych materiach wybuchowych których uzyskanie dla kogoś potrafiącego syntezować nitroglicerynę i piorunian rtęci nie stanowi problemu . I nie bawiła w pasty zawierające biały fosfor kiedy taki efekt idzie uzyskać stosując o wiele bezpieczniejsze w użyciu sproszkowane aluminium . Noszenie przy sobie 1,8 kilogramowej miny pułapki ??? Nie bajeruj ;)

25.10.2020 6:39 pole torsyjne

https://www.youtube.com/watch?v=76JIcvMNnXQ
"ciemno prawie noc"

25.10.2020 10:33 Baśka

@Coyote .
Może byś okazał trochę wyrozumiałości bo nie od razu kraków zbudowano a to moja pierwsza mina-pułapka ? Jest bardzo wiele do poprawy ,na dynamit i fosfor się uparłam bo włączyło mi się myślenie skojarzeniowo zachciankowe na etapie planowania. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pas_szahida
Co by o wyznawcach allacha nie mówił to mają doświadczenie w tej dziedzinie.
Utylizuję tą bombę i zrobię nowe na bazie proszku aluminiowego ,nitrogliceryny i piorunianu rtęci.
Wezmę przykład z czeczeńskich szachidek WYŁĄCZNIE W CELU ostatecznej obrony przed tyranią szczepionkową. Jak nie będzie żadnego innego wyjścia to przekręcam kluczyk i bach łubudu.
@ Pole Torsyjne
Tyrania szczepionkowa. Jak wydali ten rozkaz 20-10-2020 to pewnie za około miesiąc czy 2 wprowadzą w życie. Porządek społeczny musi rozpadać się i trząść w posadach skoro zamierzają zapakować ludziom w żyły coś czego dobrowolnie nikt nie chciał by dostać. Przymus mówi sam za siebie.
Jestem niemal pewna że to kolejny sygnał zapaści systemu i desperacka próba utrzymania go w ryzach.
Psychopaci u władzy chcą pewnie wymordować ładne kilka miliardów ludzi by przekierować zasoby dla siebie i wprowadzić swoją tyranię by na nich zapieprzało kilka milionów za miskę ryżu i pryczę.
To miałoby sens malejące eroei ,dywidendy biosfery znikające w oczach, braki i niedobory grożące zapaścią i unicestwieniem systemu jaki znamy.

Skoro posuwają się do tyrani i przymusu to oznacza że są przyciśnięci do ściany. Ci psychopaci z tego systemu żyją więc będą robić dosłownie WSZYSTKO by go podtrzymać bo to ich być albo nie być.
Równie dobrze wprowadzaną tyranią mogą doprowadzić do globalnych zamieszek i chaotycznego rozlewu krwi. I chyba to jest bardziej prawdopodobny scenariusz ludzie wybuchający gniewem jak przy rewolucji francuskiej i traktujący beneficjentów obecnego porządku jak śmiertelnych wrogów do rozszarpania na strzępy.
Czytałam opisy dantejskich scen gdy kolumny piekielne szły przez Wandeję. Włosy dęba się jeżą jak pomyślę o tym że coś takiego może się powtórzyć z użyciem o nieporównywalnie bardziej śmiercionośnych broni .Walące się i płonące budynki, rzeź i sterty ciał na ulicach,polach, placach, krzyki zarzynanych i konających, patroszenie ciał, ucinanie głów, kłęby niewiarygodnie śmierdzącego dymu i pyłu. Istne pandemonium, otchłań zniszczenia i śmierci jakby wszystko miało zaraz przestać istnieć.

25.10.2020 12:02 pole torsyjne

ja wam mówię jest dobrze jest dobrze ale nie najgorzej jest

https://www.youtube.com/watch?v=y0MpBLpawqU
https://www.youtube.com/watch?v=If_FBNNJfU8

25.10.2020 13:43 Serb

@CARLIFAN Ale się srogo pomyliłem to strzelam że pół tysiąca z okładem. Tak to już jest z witrynami internetowymi że dziczeją i zmieniają profil działalności na inny jak pierwotny przestaje mieć sens. Czuję ‘’ducha’’ tej strony jak i innych miejsc.
Czuć ducha zniechęcenia komentujących u jednych większe u innych mniejsze.
Jakby publikacja każdego artykułu tutaj pomimo zazwyczaj dużej wartości merytorycznej i naukowej stał się gwoździem do trumny wbitym na odwal się. Może wyciągnie może nie wyciągnie jest jakoś tak.
Czuć ten brak większych nadziei i to odniechcenie na widok artykułów o technologi które miałybyć wdrożone dekady temu. Czuć to zniesmaczenie i złośliwość widząc komentarze pod artykułem wspominającym o ‘’drobnych i pozornych sukcesach’’ w walce z globalnym ociepleniem. MEW , produkcja eko stali i tym podobne stały się tyle warte w mniemaniu wielu komentujących co myślenie że kawałek ciasta wyleczy nieuleczalnie i śmiertelnie chorego człowieka w stanie agonalnym.
Bezsens pomocy i działań na skalę będącą zwykłą mrzonką zwłaszcza że większość takich działań kończy się na niespełnionych planach.
Skoro podstawowe założenie tej strony jakim jest uświadamianie i reagowanie w sprawie zmian klimatu nie spełniło swojej roli to zaczęła ta strona stawać się dziczejącym pustostanem. Ewentualnie pełnić rolę miejsca dla pocieszenia się , planów co zrobić jak się cywilizacja skończy , narzekania na świat i tym podobne.
Pierwotnego założenia tej witryny się już nie przywróci bo klamka zapadła i ludzkie działania to musztarda po obiedzie. Takie jest moje zdanie o tej stronie jak i wielu innych wartościowych a jednak daremnych stron uświadamiających. Ludzie nawet zaglądający na tą stronę z ciekawości czują podświadomie:
Na co ta wiedza naukowa skoro teraz nie pomoże w zapobiegnięciu tego co ma się stać ?

26.10.2020 8:53 pole torsyjne

jest nowa choroba nieuleczalna
https://www.youtube.com/watch?v=j6YL6qGrZHE
https://www.youtube.com/watch?v=XoCJ9zalGFw

27.10.2020 8:01 pole torsyjne

kolejny ważny materiał edukacyjny
https://www.youtube.com/watch?v=JrJp2NhbsGM

27.10.2020 12:10 WJ

A może najbardziej wskazany, wśród naszych czarnych scenariuszy i utyskiwań, byłby komantarz MP, który dziś kończy, zacne 50 lat :)

@MARCIN POPKIEWICZ
Mocy w działaniu i życzlwość Ludzi, życzę :)

@Użykownicy Portalu
Wam i sobie natomiast- bądźmy lepszymi dla Innych i Świata. Wiem jak to bolesne, gdy realia obnażają własny egoizm. Co dnia tak mam....

27.10.2020 17:30 Baśka

Panie Marcinie Popkiewiczu życzę wszystkiego najlepszego.
Chciał pan dobrze uświadomić ludzi i odwrócić to co teraz nadciąga.
Ale niestety to się nie powiodło i prawie cała jeśli nie cała ludzkość jest skazana na śmierć od następstw zmian klimatu w ciągu najbliższych kilku lat.
Nie ma co się łudzić ale za głupotę trzeba słono zapłacić.

przedwczoraj o 9:44 pole torsyjne

https://www.youtube.com/watch?v=h-xOfEytNxE

przedwczoraj o 16:45 Baśka

@ Pole Torsyjne
Nie musisz mnie przekonywać że koronawirus nie jest tak groźny jak mówią o nim media.
Istnieje owszem ale nie jest aż tak groźny.

przedwczoraj o 19:21 pole torsyjne

@Baśka
to dobrze że nie groźny aż tak bardzo

przedwczoraj o 21:04 Baśka

@ Pole Torsyjne
Według mnie to jest socjotechniczna operacja straszenia i manipulowania ludźmi dla podtrzymania statusu quo. Na początku to wyglądało groźnie ale teraz można zacząć zachodzić w głowę.
10 miesięcy trwa ten stan psychozy i co się dzieje ?
Liczba zarażonych z objawami i tym bardziej śmiertelnych nie wygląda na szczególnie imponującą w zestawieniu z sezonową grypą. Ba nawet grabarze twierdzą że mniej ludzi niż zwykle umiera.
A powinno być diametralnie na odwrót gdyby to rzeczywiście była epidemia to cmentarze powinny pękać w szwach. Gdyby to było tak groźne jak mówią media to już od pół roku byśmy żyli w post apokaliptycznym świecie. Samo sugerowane noszenie maseczek wydaje się być śmiesznym zabezpieczeniem przyrównując do zakładania skafandrów i kombinezonów przez członków organizacji rządowych.
Skąd ta „asymetria” środków ochronnych ? Ile warte jest zabezpieczanie się papierową maseczką mając gołe ręce przy fakcie że wirus krąży w powietrzu i przenosi się też bez śliny ? A jakby nawet to najdrobniejsze złamanie tego rygoru powinno się skończyć ciężką chorobą i często śmiercią a tak w rzeczywistości nie jest. Oficjalnie podawane informacje są często wewnętrznie sprzeczne.
Nie wspominając o aferach związanych z testami,przetargami wyłamywaniem się i to masowym przez lekarzy z kanonu medialnego i ich krytyce.
Same obostrzenia i daty ich wprowadzania są kontrowersyjne chociażby z takiego powodu że zakładają atak wirusa w konkretne godziny i dni a wiadomo przecież że wirus nie planuje.

Jeśli ktoś nie dowierza i neguje możliwość spełnienia jakiejś groźby to grożący będąc w stanie to zrobić powinien to zademonstrować wszem i wobec tak by rozwiać wątpliwości i pokazać swoją siłę. Negacja groźby pociągnęła udowodnienie jej namacalności i realizmu tak że natychmiast miny zrzedły i żarty definitywnie się skończyły. https://www.youtube.com/watch?v=lDR0SVtu0J8