lang

Kalkulator zużycia ciepła w budynku

Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę ze znaczenia budowy energooszczędnych budynków. Wychodząc z założenia, że "zimą jest zimno, więc trzeba ogrzewać", nie zdają sobie sprawy, jak wiele energii tracą konwencjonalne konstrukcje. Owszem, dostępne są liczne artykuły, wyjaśniające zasady i zalety budynków energooszczędnych, często ilustrowane infografikami – wszystko to jednak jest trudne w odbiorze i nie pozwala na łatwe zrozumienie różnic w zużyciu energii pomiędzy domem "konwencjonalnym" a niskoenergetycznym, oraz korzyści wynikających z wybudowania tego ostatniego.

HeatMaster odpowiada na tę potrzebę, wizualizując ucieczkę ciepła przez dom i umożliwiając interaktywne zmiany jego konstrukcji. Definiując rodzaj domu, modyfikując izolację, sposób wentylacji i ogrzewania, zmieniając typ okien, drzwi, szczelność domu i inne parametry zobaczysz, jak każdy z tych elementów wpływa na zużycie energii na ogrzewanie, oraz co można zrobić, żeby zminimalizować jej zużycie.

Na ekranie pokazany jest dom oraz strzałki pokazujący ucieczkę ciepła z budynku. Im większy przepływ energii, tym grubsza strzałka. Zmieniając parametry domu, zmieniasz ilość strat (lub zysków) energii.

kalkulator zuzycia ciepla

Przykładowo, zwiększając grubość izolacji ścian, zmniejszasz ucieczkę ciepła przez nie, co od razu jest pokazywane na ekranie. Wartości procentowe wypisane na strzałkach pomagają zorientować się, jaka część ciepła ucieka daną drogą. Warto skupić się na najgrubszych strzałkach!
Żeby zobaczyć podsumowanie zużycia energii, bilans miesięczny i klasę energetyczną budynku, skorzystaj z opcji raportu.

Uruchom kalkulator

grakalkulator kalkulator zuzycia ciepla

Informacje

 • Polecane materiały
  Portal "Ziemia na rozdrożu" powstał w 2008 roku. Opublikowaliśmy tysiące artykułów, materiałów medialnych, książki i komiksy. W tej sekcji znajdziesz linki do różnych ciekawych materiałów.Polecane książki(...)

  więcej »

 • Świat na Rozdrożu - wykresy
  "Świat na rozdrożu" przedstawia powiązania między systemem finansowo-gospodarczym, zużyciem energii i zasobów oraz podlegającym coraz większej presji środowiskiem. Pokazuje, jak kształtują się i zmieniają powoln(...)

  więcej »

 • Przewodnik do sceptycyzmu globalnego ocieplenia
  Sceptycyzm naukowy jest zdrowy.  Właściwie to nauka z natury jest sceptyczna. Prawdziwy sceptycyzm oznacza rozważenie całości dowodów przed wyciągnięciem wniosków. Jeśli przyjrzymy się bliżej argumentom wyr(...)

  więcej »

 • Źródła informacji o klimacie
  Adresy stron internetowych, zawierających kluczowe dane i informacje o klimacie. Satelitarne pomiary temperaturyRemote Sensi(...)

  więcej »

 • Marcin Popkiewicz w mediach
  Marcin Popkiewicz - notka biograficzna w TVN"O co chodzi"

  więcej »

Linkownia

Wykonanie PONG, grafika GFX RedFrosch.logowanie | nowe konto